Závěrečná tisková zpráva - Seriál ZAV Maverick Rescue Euro Cup autoslalom, který byl ukončen 21. října na brněnském Automotodromu.

29.10.2018 12:42

David Komárek slavil dvojnásobné vítězství v závěrečném, čtvrtém závodě letošního seriálu mezinárodních závodů MAVERICK RESCUE EURO CUP 2018 AUTOSLALOMU. Ten startoval na voze Norma M20FC EVO v Liqui Moly Racing Teamu a byl nejrychlejší v obou závodech a zajel i nejrychlejší čas ve druhé jízdě druhého závodu – 2:06,48 min., což představuje průměrnou rychlost 133,4 km/hod.

Závod se uskutečnil na brněnském Automotodromu, kde bylo vytýčeno šest slalomových branek  a trať měla délku 4,8 km. K závodu se prezentovalo 69 jezdců, což byl největší počet ze všech letošních závodů. Mezi startujícími byla celá řada úspěšných jezdců, kteří startovali v závodech do vrchu. Vedle již zmiňovaného vítěze, Davida Komárka to byli Zdeněk Kráčmar, Tomáš Michalík, Karel Stehlík, uzdravený Richard Meixner, z žen to byla např. Kristýna Fillová či Nela Grundová.

V první jízdě byl na druhém místě za vítězným Komárkem, Zdeněk Kráčmar s vozem Demon Car Cm z FR teamu Štěpánov, ve druhém závodě skončil na třetím místě. Na trati se také představil ex Rybníčkův Ford Fiesta WRC, který pilotoval Jan Benjamínek, v prvním závodě byl třetí, ve druhém si o příčku polepšil. Dvakrát čtvrté místo si vyjel Rakušan Patrick Mayer s vozem VW Golf I 16V 2.0.  Za ním skončil v první jízdě Karel Stehlík z KV MOTOR TEAMU s vozem Mitsubishi EVO IX a se stejným vozem byl šestý Tomáš Michalík z Team R4R. Ve druhém závodě si tito dva jezdci pořadí prohodili. Mezi formulovými vozy byl nejrychlejší Ondřej Kamas s vozem Van Diemen RF92 z Novitech Motorsportu, když dojel ve druhém závodě na sedmém místě.  Mezi ženami vládla  dvakrát  Kristýna Fillová, na druhém místě byla dvakrát Kristýna Stehlík Czanadi – obě jely na vozech Mitsubishi. V prvním závodě byla třetí Natálie Štěpánková s Volvem 480, ve druhém závodě skončila třetí s vozem Renault Clio Cup, Nela Grundová.

Vedoucí v průběžném pořadí po třech závodech, jihlavský Tomáš Homola z týmu SPZ-VYSOČINA dojel v druhém závodě s vozem BMW E30 na osmnáctém místě a s celkovým ziskem 199 bodů se stal absolutním vítězem letošního seriálu AUTOSLALOM MAVERICK RESCUE EURO CUP 2018.