Tisková zpráva po 1. Podniku MAVERICK RESCUE Mezinárodním závodu MRS – TROPHY 2. Polygon Automotodromu Brno 6. 6. 2020

11.06.2020 08:50

První a úspěšný podnik letošního seriálu Maverick Rescue MZAV MRS – TROPHY 2020 se uskutečnil na Polygonu brněnského Automotodromu. Za ideálního počasí zápolilo s 2400 metru dlouhou trati na níž bylo pneumatikami a kužely vytýčeno několik retardérů, celkem 45 účastníků. V průběhu dne se uskutečnily dva samostatné závody.

V obou byl nejlepším Marek Novák z pardubického týmu MN Racing s Kartcross Kamikaz 3 Honda. Ten obhájil své loňské prvenství, vyhrál všechny čtyři závodní jízdy a v první jízdě druhého závodu vytvořil nový rekord trati časem 2:02,03 min. a je na čele průběžného hodnocení závodů s 80 body. Druhé místo v obou závodech obsadil Michal Cupák z Rajhrad motors racing teamu s dalším kartcrossovým speciál Suzuki Gsxr  a připsal si na své konto celkem 70 bodů. O třetí a čtvrté místo se podělil bratr Michala Cupáka, Martin s Kartcross Suzuki Gsxr (první závod čtvrtý, druhý závod třetí) s Lubomírem Vymětalem z LV car startujícím s vozem BMW M3 E46 jehož pořadí bylo opačné jako u Martina. Společně se dělí o třetí místo absolutně se 62 body. Pětici nejlepších uzavřel v obou závodech Karel Stehlík z KV Motor Team s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX a stejnou pozici má s 56 body v celkovém hodnocení. Velice pěkný byl pohled do startovní listiny Dámského poháru. K závodu se sjelo celkem pět žen, které předvedly v obou závodech vyrovnané výkony. O prvenství se podělily – v prvním závodě Natalie Štěpánková z týmu AV Díly Praha s vozem Volvo 480 a ve druhém pak zvítězila Alexandra Divišová z týmu Pfeifermotorsport na Renaulltu Clio a v celkovém hodnocení jsou na děleném prvním místě s 35 body. Třetí místo patřilo Michaele Türkové z TR motorsport s Audi TT z Boskovic a celkově má 24 body. Pětici doplnila čtvrtá Anna Kimlová z Auto Classic Clubu Brno s BMW 318ti a pátá Lenka Hrubanová z třebíčského Skalda racing s Peugeotem 206c. V Juniorském poháru si dvojnásobné vítězství z Polygonu odvezl mladý jezdec Tomáš Sulek s Kartcrossem Honda CBR RR z Hvozdnice.  Mezi sedmi jezdci startujícími s historickými vozy si ve skupině HA 1 vedl nejlépe Tomáš Matějný z DTM Garage z Paskoa s BMW E30 325 a Luboš Sázava z týmu PGRace  Czech Motorsport z Hlinska na voze Porsche, Lukáš Bauer z Hodonína byl dvakrát nejlepší mezi HA 1 Veterán s vozem VW 11 Brouk a na MTX 1-01 si dvě prvenství odvezl Jaroslav Heligr z Doudleb nad Orlicí. Příští závod budou slalomáři absolvovat ve dnech 20. a 21. června na trati 3. Vírských serpentin mezi Vírem a Bystřicí nad Pernštejnem.