Tisková zpráva: ZHODNOCENÍ SEZÓNY SERIÁLU MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023

06.12.2023 08:09

Pět dvojzávodů absolvovali jezdci v letošním roce v rámci série mezinárodních závodů automobilů MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023. Začalo se závodit na počátku dubna v Brně na Polygonu, po třech měsících se jelo v Násedlovicích, zářijový termín měly Diváky. Podruhé se sjeli slalomáři bojovat na Polygon na přelomu konce září a začátku října a závěr se odehrál v polovině října na Automotodromu Brno. V červnu měli ještě možnost se svézt mezi slalomovými kužely při volném podniku ve Víru.

V průběhu sezóny se představilo 59 jezdců, z nichž si 52 připsalo v absolutním hodnocení alespoň jeden bod. Největší počet jezdců a jezdkyň 41, se sjelo k závěrečnému podniku na Automotodromu v Brně. Na ostatních podnicích se účast pohybovala mezi dvaceti až třiceti závodníky.

MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 – ABSOLUTNÍ POŘADÍ

Skvělou sezónu po prvenství Petra Türka mladšího v sérrii MHCC, završil PETR TÜRK st. vítězstvím v sérii MZAV Maverick Slalom – Trophy 2023. Jezdec z Borotína na Blanensku týmu TR Motorsport CHEMWORK startoval, s vozem Mitsubishi Lancer EVO X. Představil ve všech deseti závodech, v nichž čtyřikrát vyhrál, dvakrát skončil druhý a stejně tak třetí, jednou byl čtvrtý a pátý a jeho zisk byl 352 bodů. Na druhém místě se umístnil jezdec z Blanska, RADEK BERÁNEK s Toyotou Yaris GR. Také on startoval ve všech závodech a také v nich bodoval, jeden závod vyhrál, třikrát dojel druhý, jednou byl třetí a celkově získal 301 bodů.  Třetí skončil loňský vítěz slalomu ZDENĚK TRNKA z týmu STK Okříšky Racing Team. Jezdec z Heraltic startoval na voze Mitsubishi Lacer EVO 6, závěrečné dva podniky absolvoval s vozem KIA STINGER GT. Za jedno vítězství a další umístnění na předních pozicích získal 215 bodů. Jako čtvrtý se umístnil pražský závodník týmu Legendyuvas.cz JAN ŠPLÍCHAL, který se představil s vozem BMW M3 E46. Dvakrát vyhrál, dvakrát skončil druhý, jednou třetí a celkově si vyjel 212 bodů. Na pátém místě skončil MAREK STEJSKAL s dalším bavorákem, tentokrát s označením 46 330 i. Na svém kontě má po jednom umístnění na pátém, šestém a sedmém místě. Závodník týmu Marokator z Dukovan si celkově vyjel 176 bodů. Prvním zahraničním jezdcem je na šestém místě Rakušan SIGFRIED PFEIFFER, který jel s Toyotou Yaris GR a získal 164 bodů. Sedmá příčka patří MAXMILIÁNU BERÁNKOVI z Blanska s vozem Honda Civic Type-R. Při svých startech se umístnil mezi desítkou nejrychlejších a vyjel si 158 bodů. Karvinský jezdec ROBERT MIERES z týmu Lumier Auto Motorsport naskočil do série až závodem v Divákácha s Audi RS získal 144 bodů a patří mu osmé místo. Pouze čtyři starty na Automotodromu, ale také dvě vítězství v závěrečném podniku, vynesla na devátou příčku MARKA NOVÁKA z Pardubic s formulovým vozem Gloria se ziskem 140 bodů. Desítku nejlepších uzavírá jezdec týmu SPZ-Vysočina RADEK HOUSKA z Jihlavy. Ten celkově získal 136 bodů, když startoval s vozem Audi TT.

MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 – LADY TROPHY

Deset sympatických dam se postavilo na start závodů v průběhu letošní sezóny. O tom, která si odveze palmu vítězství se rozhodovalo až doslova v poslední jízdě závěrečného závodu na AMD Brno. Po skončení byl stav mezi dvěma závodnicemi 124 ku 124 bodům. Absolutní prvenství zůstalo doma v Brně a to zásluhou ANNY KIMLOVÉ z Auto Classic Clubu Brno, která startovala s vozem BMW 318ti. Třikrát vyhrála, dvakrát byla druhá, stejně tak i třetí a jednou byla čtvrtá. A tato umístnění rozhodla o tom, že na druhé absolutní pořadí odsunula LENKU HRUBANOVOU z třebíčského Skalda racingu s vozem Peugeot 206cc. Ta zvítězila jednou, čtyřikrát byla druhá, jednou třetí a dvakrát čtvrtá. Do slalomové série vstoupila, při podzimním závodu na POLYGONU s vozem Rover Mini z Prostějova ELISABETA KOŘÍNKOVÁ. Ta v poměrně krátkém čtyř závodovém cyklu dokázala třikrát vyhrát a jednou skončila třetí a celkově získala 72 bodů a skončila absolutně třetí.

MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 – JUNIOR TROPHY

V soutěži juniorů nestartoval žádný z mužů a tak o prvenství si to rozdaly dvě mladé ženy. Za tři vítězné závody a jedno druhé místo se stala se 75 body vítězkou MARTA SLOVÁKOVÁ z rodinného týmu Slovákovi Brno, která jela se Škodou Fabii. Druhé místo patří další závodnici z rodinného týmu, tentokrát Martina Rybníčka z Náměště nad Oslavou. Tou je jeho dcera ALICE RYBNÍČKOVÁ, která startovala se Śkodou Favorit. Dvakrát zvítězila a získala 40 bodů.

MZAV MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 – VÝSLEDKY TŘÍD

TŘÍDA AS-S1+2000/4WD – bodovalo 12 jezdců – 1. Radek Beránek – pětkrát první, třikrát druhý – 161 bodů, 2. Siegfried Pfeiffer – jednou vyhrál, třikrát druhý a dvakrát třetí – 89 bodů, 3. Robert Mieres – dvakrát druhý, stejně tak třetí a čtvrtý – 74 bodů

TŘÍDA AS-S1+2000/2WD – bodovalo 8 jezdců – 1. Marek Stejskal – dvakrát první, čtyřikrátdruhý a třikrát třetí – 146 bodů, 2. Jiří Šplíchal – šestkrát první – 120 bodů, 3. Maximilián Beránek – dvakrát první, třikrát druhý a jednou třetí – 97 bodů

TŘÍDA AS-S1-2000 – bodovalo 8 jezdců – 1. Jaroslav Janoušek – Stará Ŕíše u Jihlavy – Nissan Sunny – osmkrát první – 160 bodů, 2. Petr Jež – Želetice – Ford Focus – jednou první, dvakrát druhý a pětkrát třetí – 120 bodů, 3. Anna Kimlová – dvakrát druhá, dvakrát třetí a třikrát čtvrtá – 92 bodů

TŘÍDA AS-S1-1600 – bodovalo 8 jezdců – 1. Jiří Bařina – Ratíškovice – Suzuki Swift – sedmkrát první, dvakrát druhý, jednou třetí – 182 bodů, 2. Lenka Hrubanová – jednou druhá, dvakrát třetí, třikrát čtvrtá – 101 bodů, 3. Roman Svoboda – Těšany – Ford Focus – třikrát druhý, třikrát třetí, jednou čtvrtý – 91 bodů

TŘÍDA AS-S1-1400 – bodovalo 5 jezdců – 1. Zdeněk Smolík – Brtnice u Jihlavy – STK Okříšky Racing Team – Mitsubishi Colt Sport 1.4  - pětkrát první, jednou druhý – 115 bodů, 2. Marta Slováková – dvakrát první a dvakrát třetí – 64 bodů, 3. Alena Koderová – Praha – KS Motorsport – Mitsubishi Colt Sport 1.4 – dvakrát druhá, jednou třetí – 42 bodů

TŘÍDA AS-E1+2000 – bodovali 4 jezdci – 1. Petr Türk st. – osmkrát první, dvakrát druhý – 190 bodů, 2. Zdeněk Trnka – dvakrát první, jednou druhý, třikrát třetí – 91 bodů, 3. Radek Houska – pětkrát druhý, jednou třetí – 87 bodů

TŘÍDA AS-E1-2000 – bodovali 4 jezdci – 1. Libor Melichard – Petrůvky – Melda –Peugeot 205 – čtyřikrát první – 80 bodů, 2. Radovan Šimeček – Malotice Lhotka, www.ded-drunk.cz – Peugeot 206 i – jednou první, dvakrát druhý – 50 bodů, 3. Jaroslav Zimola – Třebíč – STK Okříšky Racing Team – Citroen ZX – jednou první, dvakrát druhý – 47 bodů

TŘÍDA AS-E1-1400 – bodovali 4 jezdci – 1. Petr Doubek – Předklášteří – Dub race – Fiat Seicento Abarth – třikrát první, jednou druhý a dvakrát třetí – 99 bodů, 2. Pavol Kurbel – Sebedražie SK – Kovomk racing team – Škoda 120 – jednou první, dvakrát druhý – 50 bodů, 3. Michal Kurbel – Prievidza SK – Kovomk racing team – Škoda 125 – dvakrát první – 40 bodů

TŘÍDA AS-E2/C+1600 – bodovali 2 startující – 1. Zdeněk Špaček – pětkrát první, dvakrát druhý – 115 bodů, 2. Jana Špačková – jednou první, třikrát druhá – 65 bodů, oba z Třebíče, rodinný tým Zdeňka Špačka – oba startovali s vozem Formule Ford Mygale

TŘÍDA AS-E2/C-1600 – bodoval 1 jezdec -1. Marek Novák – čtyřikrát první – 80 bodů

TŘÍDA AS-HA1-2000 –bodovali 2 jezdci –1. - 2. Ladislav Kozman –Bratislava SK – O.I. SPORTLINE RACING TEAM – VW Scirocco – jednou první – 20 bodů, 2. Jaroslav Dambor – Zdounky – KZM racing – Zastava 101 sportig – jednou první – 20 bodů

TŘÍDA AS-HA1-1400 – bodovali 2 jezdkyně – 1. Elisabeta Kořínková -  čtyřikrát první – 80 bodů, 2. Alice Rybníčková – dvakrát druhá – 30 bodů

Všem jezdcům děkujeme za účast v letošní sezóně a přejeme klidný a spokojený dojezd, do konce tohoto roku 2023… A budeme se těšit, že se potkáme v novém roce a sezóně 2024…