Review Mohyla Míru 2012

16.04.2012 19:56

Dne 7. a 8. 4. 2012 se uskutečnil první závod seriálu Maverick rescue Euro Cup. Ještě před samotným závodním víkendem měli řidiči z řad široké veřejnosti možnost svézt se po trati. Trať byla nachystána a zajištěna stejně, jak tomu bylo i o víkendu. A tak měl každý možnost zažít pocity jezdců, kteří se měli o nadcházejícím víkendu poprat o stupně vítězů. Volných jízd se v pátek zúčastnilo 18 jezdců a 15 aut. Předpověď počasí slibovala na víkend velmi chladné a deštivé počasí. V sobotu ráno to tak opravdu vypadalo. Naštěstí s prvními paprsky slunce se začalo oteplovat a na samotné odpolední závodní jízdy ukazoval teploměr 14°C. Startovní pole bylo rozmanité a bylo možno vidět mnoho zajímavých strojů. Do sobotní Top10 se vměstnala auta značek Mitsubishi, KTM, Honda, VW, formule Van Diemen a MTX. Ve třídě S1, tedy ve třídě tzv. sériových vozů s omezenými možnostmi úprav, dojel na prvním místě Karel Stehlík s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Druhý byl Michal Slováček s Hondou Civic Type R a třetí místo obsadil Dan Málek se Škodou Felicia. V kategorii S2, která je určena pro otevřené vozy s homologací pro běžný provoz, jako je KTM X-Bow, Caterham, Lotus Super7, Kaipan, atd., závodili jen tři jezdci z Rakouska a to na vozech KTM X-bow. První byl Ferdinand Madrian, který vyhrál s bezpečným odstupem před druhým Hubertem Sonnbergerem, a třetí Bernd Pichlhofer. V Kategorii HA1, tedy v kategorii historických vozů, si pro první místo dojel téměř domácí jezdec Ondřej Heier z Brna na vozidle Škoda 130L. Druhý byl Otakar Teyschl s vozem Britax Cooper a třetí Jaroslav Chytil svozem Škoda 110R. V kategorii HA2, která je určena historickým formulím, vyhrál Jaroslav Buchar s formulí Van Diemen. Druhý byl Jan Osladil s MTX a třetí Josef Hlavinka s formulí Easter Estonia 21. Ve třídě plnohodnotných závodních vozů, nazvané E1, vyhrála slečna Veronika Cichá s vozem Mitsubishi Lancer EVO IV. Druhý byl Tomáš Hájek s vozem Honda Integra Type R a třetí byl Tomáš Palaj s vozem VW Golf. Za zmínku jistě stojí i čtvrté místo, které obsadila Alexandra Divišová s Renaultem Clio a na pátém místě Jitka Svobodová s vozem VW Golf. Jak je vidět, i holky to s volantem umí a rozhodně nehrají tzv. druhé housle. Probuzení do nedělního rána bylo jako studená sprcha. Po krásném sobotním slunečném dni byla v neděli zima doprovázená občasnou přeháňkou a dokonce padal i sníh, který sice hned tál, ale na optimismu jezdcům i pořadatelům nepřidal. Toto počasí bylo příslibem opravdu atraktivní divácké podívané. Hned několik vozů opustilo asfalt a zamířilo na travnatou plochu podél trati a dokonce skončil jeden vůz i na střeše. Naštěstí se nikomu nic nestalo a většina aut to přežila bez větších následků. Nedělní Top10 byla prakticky v podobném složení jako v sobotu. Jen s tím rozdílem, že se z desítky nejlepších vytratila formule Van Diemen Jaroslava Buchara a nahradil jej vůz Subaru Impreza WRX STI, což se vzhledem k panujícím podmínkám na trati dalo očekávat. Pořadí ve skupině S1 bylo stejné jak v sobotu, tedy: 1. Karel Stehlík, 2. Michal Slováček, 3. Dan Málek. V kategorii S2 opět vyhrál Ferdinand Madrian, který s vozem KTM X-Bow dojel jako první i v Top10 a porazil stroje jako Mitsubishi Lancer EVO a Subaru Impreza WRX STI! Druhý byl Bernd Pichlhofer a třetí Markus Zwettler, oba na vozech KTM. Mezi vozy skupiny HA1 dojel první opět Ondřej Heier, druhý Jaroslav Chytil a na třetí místo se probojoval Martin Chytil s vozem Škoda 120S. Ve třídě historických formulí HA2 dojel na prvním místě Jaroslav Buchar, který jel, po odstoupení Jana Osladila, ve třídě sám. Třídu E1 opět vyhrála Veronika Cichá před druhým Tomášem Palajem s VW Golf a třetím Dušanem Dosedělem s Imprezou WRX STi. Takový byl tedy víkend na Mohyle Míru. Podrobnější výsledky, fotogalerii, videa a informace o dalších závodech naleznete na stránkách www.maverickrescue.cz
Poděkování všem jezdcům,pořadatelům, spolu organizátorům a statutárním orgánům.